Ochrana proti holubům

Holubí populace postupně přesidluje z oblastí venkova do velkých měst, a to především z důvodu dostatku potravy a příznivějších podmínek k hnízdění.  Následkem je jejich přemnožení a s tím vznikající škody na domovním fondu i lidském zdraví.

Námi navržené komplexní řešení síťového nebo hrotového systému ochrany proti holubům a naše odborně provedená instalace zaručuje dosažení nejlepších výsledků. Při zabezpečování některých objektů je vhodné využít kombinaci ochranných sítí s hrotovým systémem.

Síťový systém

Síťové systémy jsou vyrobeny z vysoce odolných materiálů v různých barvách tak, aby byla zajištěna maximální nenápadnost. Sítě se využívají především pro ochranu balkonů a lodžií, ochozů věží nebo světlíků.

Instalace síťového systému

Síť je napnuta na ocelovém lanku uchyceném v ocelových očkách, které tvoří rám sítě. Díky tomuto systému uchycení rám kopíruje obvod chráněné oblasti. K výrobě rámu se využívá nerezová nebo pozinkovaná ocel. Síť je vyrobena z 1 mm tenkého UV stabilního polyethylenového vlákna, nestíní tedy chráněný prostor. Její životnost je minimálně 10 let.

Instalace sítového systému trvá podle náročnosti přibližně 2-4 hodiny. Je možné ji nainstalovat na všechny typy podkladů včetně zateplených fasád a ocelových konstrukcí.

Transparentní sítě

Pro ochranu památek, jako jsou niky se sochou, ozdobné štuky, balustrády a podobně, se využívá transparentní síť. Je vyrobena z 0,4 mm tenkého UV stabilního nylonového vlákna, je průhledná a esteticky neruší vzhled chráněného objektu. Pro ptáky je transparentní síť velmi málo viditelná, nenapíná se tedy ve větších vzdálenostech od fasády a do volně průletných míst.

Hrotový systém

Hrotový systém je tvořen plastovým páskem s tenkými nerezovými hroty, které zabraňují dosedávání ptactva na chráněný objekt. Díky průhlednému pásku a tenkým hrotům je systém velmi diskrétní.

Instalace hrotového systému

Montáž hrotového systému se provádí přilepením transparentním silikonovým tmelem nebo přišroubováním. Pásek z UV stabilního polykarbonátu a hroty z nerezové oceli o průměru 1,25 mm zaručuje velmi dlouhou životnost.

Velkou výhodou hrotového systému je minimální viditelnost tenkých hrotů, které esteticky nenarušují plášť budovy.

Máte dotaz? Volejte 844 777 666 nebo nám napište.Bezpečnostní kód