Údržba interiérové zeleně

Zahradnické služby pro komerční objekty

Interiérové rostliny nebo pokojové květiny vyžadují neméně důkladnou a komplexní péči jako rostliny venkovní. Tím spíše, že většinou nepocházejí z našeho podnebného pásma, ale zpravidla z tropů. Musíme jim tedy jejich přirozené prostředí, alespoň přibližně nasimulovat.

Pokud dodržíme určité zásady, vydrží nám tyto krásné tropické rostliny dlouhá léta a zkrášlí náš domov nebo kancelářské či veřejné prostory. Avšak i tyto rostliny, resp. pokojové květiny, mají své „biorytmy“, i když jsou podstatně odlišné než mají venkovní okrasné dřeviny a rostliny a z těchto důvodů vyžadují pravidelnou péči.

Celoroční údržba interiérových rostlin zahrnuje:

Údržba interiérové zeleně

  • pravidelná zálivka
  • rosení
  • hnojení
  • přesazování do větších nádob – květináčů
  • výměna substrátu
  • chemické postřiky proti škůdcům a chorobám
  • dodání nových rostlin

* hnojivo, zemina a ostatní přípravy vegetační ochrany a podpory se účtují podle skutečně spotřebovaného množství a potřeb vegetace

Zeolitové substráty

Provádíme přesazení Vašich stávajících rostlin do nových obalů se zeolitovými substráty dle nejnovějších pěstebních technologií.

  • výborná kondice a vzhled rostlin po celý rok
  • neomezené možnosti velikosti a druhů rostlin
  • zálivka jedenkrát měsíčně

Profesionální péče o rostliny

Údržba interiérových květin i hydroponicky pěstovaných květin spočívá v pravidelné zálivce a ošetřování nadzemních částí rostlin. Dále samozřejmě ve výživě a hnojení rostlin, případně chemické nebo biologické ochraně proti škůdcům i houbovým a virovým chorobám. Důležité je i jarní přesazování rostlin do větších nádob a redukce nadzemních částí pomocí řezu.

Údržba interiérové zeleně

Pravidelná zálivka

Při zálivce používáme vodu, která je mírně odstátá. Teplota vody by měla být podobná teplotě prostředí, ve kterém jsou květiny pěstovány, případně o několik stupňů vyšší. U hydroponií provádíme zálivku v intervalech 2 - 4 týdny, v závislosti na velikosti pěstební nádoby a rostliny a jejím umístění v interiéru. Květiny pěstované v běžném substrátu jsou zalévány v závislosti na ročním období v intervalech 1 - 2 týdny. Předtím než provedeme zálivku, zjišťujeme vlhkost zeminy v květináči.

Ošetřování rostlin a hnojení

Při ošetřování nadzemních částí rostlin odstraňujeme uschlé listy a květy, rostliny pravidelně otíráme od prachu a v tříměsíčních intervalech aplikujeme přípravek na lesk listů, který zlepšuje vzhled pokojových rostlin a je vyroben na bázi minerálního a silikonového oleje. Přípravek odstraňuje prach z listů, vápenné skvrny a skvrny od vody a rostlinám vrací jejich přirozený lesk, na listech tvoří souvislý film. Pro výživu rostlin používáme zejména dlouhopůsobící hnojiva, pro hydroponii Lewatit HD50 jednou za 4 měsíce, pro minerální substráty SERAMIS hnojivo OSMOCOTE®Exact, působící dokonce po dobu jednoho roku.

Přesazování rostlin a ochrana proti škůdcům

Přesazování rostlin provádíme většinou na jaře, obvykle do květináče o 2 cm většího, samozřejmostí je dodávka exkluzivních obalů pro interiérové květiny z nerezu, kemaramiky, plastu a dalších materiálů.

Při ochraně rostlin proti škůdcům preferujeme biologickou ochranu nebo ochranu, kterou je možné bez problému provádět v obývaných prostorech. Při počátečním slabém napadení škůdci je odstraňujeme mechanicky, případně používáme vlažnou vodu nebo i postřik slabým mýdlovým roztokem, či cibulovo-česnekový výtažek. Velmi účinné proti létavému hmyzu jsou žluté lepové desky. Pokud to prostředí dovolí je možné nasadit přirozené nepřátele škůdců např. slunéčko, zlatoočky nebo dravé roztoče.

Máte dotaz? Volejte 844 777 666 nebo nám napište.Bezpečnostní kód