Čištění fasád, mytí oken, prosklených prostor a střech

Provádíme odborné a vysoce efektivní čištění venkovních fasád, opláštění budov, oken a prosklených ploch, fotovoltaických panelů a střech pomocí demineralizované vody. Mytí zajišťujeme ze země i ve výškách, používáme účinnou technologii Puraqleen na bázi demineralizované vody.

Venkovní čištění

Profesionálně čistíme veškeré venkovní části budov. Používáme naprosto nezávadné čištění demineralizovanou vodou, při kterém nejsou používány žádné chemické agresivní látky a nedochází tak k poškozování čištěných povrchů. Pouze mastné, olejové skvrny apod. vyžadují předčištění chemií. Mytí probíhá ze země, vysokozdvižných plošin i za pomoci horolezeckých specialistů.

Pro naše klienty odborně čistíme:

 • Fasády
 • Opláštění budov
 • Okna, výlohy a prosklené plochy
 • Střechy a fotovoltaické panely
Komplexní úklidový servis

Technologie Puraqleen

Máme dlouholeté zkušenosti a skvělé výsledky s používáním technologie Puraqleen na bázi demineralizované vody, která má díky svým fyzikálním vlastnostem vysokou schopnost čištění. Na povrchu se tato voda smíchá s částicemi nečistot, které jsou poté spláchnuty. Dokonce i silné znečištění jako například ptačí trus je odstraněno. Demineralizovaná voda má výbornou schopnost smáčení (wetting ability). Vyschne a nezanechá žádné šmouhy ani skvrny, a to ani na přímém slunci. Žádné další čištění stěrkami či jinými instrumenty (běžně praktikované při konvenčním mytí) není potřebné.

Hlavní výhody čištění naší technologií jsou:

 • Umožňuje výškové mytí, ale má dosah až 20 m od země
 • Jednoduchá obsluha nenáročná na počet personálu
 • Jen výjimečně je k čištění třeba použití chemických prostředků
 • Systém je nezávislý na zdroji energie a vody
Komplexní úklidový servis
Proč HGS?

Proč HGS?

 • 25 let zkušeností – V oblasti facility služeb podnikáme od roku 1998. Rozumíme potřebám našich klientů a okamžitě jim nabídneme odbornost a postupy získané z tisíců realizovaných zakázek.
 • Služby od A do Z – Vyberte si z našeho širokého portfolia facility služeb, nebo jednoduše nechte vše na HGS a řešíte jen svůj hlavní business.
 • Služby na míru a flexibilita – Každý klient je pro nás unikátní se svými specifickými potřebami a prioritami. Flexibilita je součástí naší firemní DNA. Postaráme se stejně dobře o lokální obchod jako o logistické centrum nadnárodního giganta.
 • Kvalita v praxi i na papíře – Víme, co děláme. Kvalitu zaručují certifikace, členství v ověřených organizacích a vlastní auditorský tým.
 • Pracujeme 24/7 - Fungujeme nonstop, od pondělí do neděle, ráno i v noci. Okamžitý zásah pracovníka nebo odborný servis je samozřejmostí i ve svátek.

Přehled našich služeb

 • Úklidový # servis

  Úklidový
  servis

  Zajišťujeme komplexní úklidové služby komerčních nemovitostí...  

  Zajišťujeme komplexní úklidové služby komerčních nemovitostí. Nabízíme pravidelné i jednorázové, nebo generální úklidy veškerých průmyslových nebo logistických hal, jejich zázemí a veškerých kanceláří nebo maloobchodních prostor. Úklid realizujeme strojním i ručním čištěním.  

 • Čištění technologií a odprašování

  Čištění technologií a odprašování

  Zajišťujeme technologické čištění a odprašování všech typů prostor, zařízení a strojů...

  Zajišťujeme technologické čištění a odprašování všech typů prostor, zařízení a strojů jako konstrukcí, vzduchotechniky, osvětlení, výtahů, stěn a stropů. Používáme metody odprašování suchou cestou, vysátí prachu, umytí vodou a umytí chemií proti mastnotě a spečeninám.

 • Údržba a čištění venkovních ploch

  Údržba a čištění venkovních ploch

  Zajistíme pravidelné i jednorázové úklidy venkovních ploch a komunikací...

  Zajistíme pravidelné i jednorázové úklidy venkovních ploch a komunikací. Nabízíme strojní úklid, kropení, nebo čištění kanalizačních vpustí. Ručně uklidíme a vyčistíme vše nedostupné pro mechanizaci. Odklízíme sníh a zabezpečujeme posyp cest a chodníků solí nebo štěrkem.

 • Údržba # zeleně

  Údržba
  zeleně

  Služba obsahuje kompletní péči o zeleň od nových projektů a výsadby...  

  Služba obsahuje kompletní péči o zeleň od nových projektů a výsadby přes sezónní údržbu a ošetření. Provádíme sekání trávy a údržbu květin, zalévání, hnojení a odvoz bioodpadů. Zajistíme prořezání stromů a rizikové kácení na firemních a veřejných plochách.  

 • Temporary # help

  Temporary
  help

  Jsme licencovanou agenturou práce a pro váš provoz zajistíme pracovníky...

  Jsme licencovanou agenturou práce a pro váš provoz zajistíme pracovníky formou dočasného přidělení. Specializujeme se na skladový a manipulační personál v logistických a distribučních centrech, včetně operátorů vysokozdvižných vozíků.  

 • Hygienické materiály

  Hygienické materiály

  Pro vaši komerční nemovitost zajistíme spolu s úklidem komplexní hygienický servis...  

  Pro vaši komerční nemovitost zajistíme spolu s úklidem komplexní hygienický servis, tj. dodávku a doplňování produktů pro osobní hygienu, zásobníků, úklidové, čistící a dezinfekční chemie. Dodáváme zátěžové koberce nebo rohože a jednorázové pracovní pomůcky.  

 • Ostraha # objektů

  Ostraha
  objektů

  Nabízíme bezpečnostní služby za účelem fyzické ochrany majetku...

  Nabízíme bezpečnostní služby za účelem fyzické ochrany majetku. Zajišťujeme ochranu objektů nebo celých areálů. Zajistíme provoz vrátnice se správou klíčů, docházkového systému, telefonní ústředny, ohlašovny požárů. Realizujeme instalaci a obsluhu EZS a kamerových systémů.

 • Další # služby

  Další
  služby

  Dále nabízíme služby technické údržby budov, odpadového hospodářství...

  Dále nabízíme služby technické údržby budov, odpadového hospodářství, energetického managementu budov, komplexní dezinfekce ploch, hubení škůdců.

Reference

Přehled našich oborů

 • Průmyslová # výroba

  Průmyslová
  výroba

  Specializujeme se na facility služby pro klienty z odvětví zpracovatelského...

  Specializujeme se na facility služby pro klienty z odvětví zpracovatelského průmyslu. Známe specifické potřeby oboru výroby a disponujeme rozsáhlými referencemi.

 • Logistika

  Logistika

  Naše historie je s logistikou provázána od devadesátých let, a proto si s klienty...

  Naše historie je s logistikou provázána od devadesátých let, a proto si s klienty z oblasti logistiky rozumíme. Náš komplexní facility servis využívají firmy z oblasti dopravy, skladování nebo e-commerce.

 • Maloobchod

  Maloobchod

  Zabezpečujeme rozsáhlé služby pro klienty z oblasti retail. Staráme se o obchodní...

  Zabezpečujeme rozsáhlé služby pro klienty z oblasti retail. Staráme se o obchodní centra i menší maloobchodní prostory. Pro mnoho klientů z oblasti maloobchodu servisujeme jejich kancelář, sklady, nebo venkovní plochy.

 • Kanceláře

  Kanceláře

  Úklid kanceláří a administrativních prostor a další facility služby s tím spojené...

  Úklid kanceláří a administrativních prostor a další facility služby s tím spojené tvoří zásadní část našeho portfolia. Každý objekt kanceláří a každý klient mají svá specifika a my nasloucháme a tvoříme službu na míru.

 • Průmyslové # parky

  Průmyslové
  parky

  Jsme schopni zajistit komplexní službu facility managementu od A do Z pro...

  Jsme schopni zajistit komplexní službu facility managementu od A do Z pro developery logistických a průmyslových parků, nebo administrativních komplexů a business parků.

 • Stavební # firmy

  Stavební
  firmy

  Na po-stavebních úklidech naše firma vyrostla a stavební firmy vědí, že se na nás...

  Na po-stavebních úklidech naše firma vyrostla a stavební firmy vědí, že se na nás mohou spolehnout s jakkoliv velkou zakázkou. Úklidy po dokončení stavby realizujeme vždy flexibilně, rychle a v nejvyšší kvalitě.

Co o nás říkají naši klienti

Rating stars Rating stars Rating stars Rating stars Rating stars

Jaké typy venkovních ploch dokážete vyčistit?

Specializujeme se na čištění různých venkovních ploch, včetně fasád, opláštění budov, oken, výloh, prosklených ploch, střech a fotovoltaických panelů. Naším cílem je zajištění kompletní čistoty všech těchto povrchů.

Jaká technologie je používána pro čištění venkovních částí budov a jaké má výhody?

Používáme technologii Puraqleen založenou na demineralizované vodě. Tato metoda je šetrná k povrchům, nezanechává šmouhy ani skvrny a je efektivní i proti silnému znečištění, jako je ptačí trus. Výhody zahrnují možnost mytí až do 20 metrů ze země, snadnou obsluhu s minimálními nároky na personál a výjimečné použití chemických prostředků.

Je při čištění fasád a skleněných ploch používána chemie?

Obvykle se při našem čištění využívá pouze demineralizovaná voda. Chemické prostředky jsou používány pouze výjimečně a to především pro odstranění specifických skvrn, jako jsou mastné nebo olejové skvrny, kde je to nezbytné.

Jaké jsou možnosti čištění budov ve výškách?

Pro mytí ve výškách používáme různé techniky - od práce z vysokozdvižných plošin až po použití horolezeckých specialistů. Naše technologie Puraqleen umožňuje efektivní čištění až do výšky 20 metrů přímo ze země.

Potřebujete pro provádění služeb venkovního čištění přístup k energii a vodě?

Náš systém je navržen tak, aby byl nezávislý na externím zdroji energie a vody. Díky tomu jsme schopni provádět čištění efektivně a flexibilně téměř v jakémkoliv prostředí.

Jaké reference můžete poskytnout pro venkovní mytí budov?

Venkovní fasády či prosklené plochy čistíme například pro VZP či Národní divadlo.