Filmový festival KLAPKA 2014

Filmový festival KLAPKA 2014

V sobotu 1. března proběhl sedmý ročník Klapky, festivalu amatérských a nekomerčních filmů. Už potřetí jsme se s našimi diváky potkali v kladenském kině Hutník. A můžeme s radostí podotknout, že už potřetí hlediště rozhodně nezelo prázdnotou.

Z původně avizovaných dvou čestných hostů – fotografa Tomáše Lébra a režiséra Petra Soukupa nakonec dorazil jen p. Soukup, Tomáše Lébra bohužel plně zaměstnaly nečekané povinnosti mimo festival. Jsme ale přesvědčeni, že si naši diváci i tak přišli na své. Snažíme se o to, aby byl každý náš host originální, neotřelý a pokud možno vtipný, a tuto ideu Petr Soukup dokonale naplnil během 40 minutové diskuse s našimi diváky.

Klapka je soutěžní festival. Každoročně krom nejlepších filmů v kategorii amatérského i studentského filmu udělujeme ceny i fotografům, kteří měli odvahu přihlásit své snímky do fotosoutěže.

Letos naši porotu, Tomáše Lébra na místě čestného hosta i diváky nejvíce zaujali:

1. místo

Tomáš Frolec

2. místo

Nikos Eftimiadis

3. místo

Jan Müller

4. místo

Diana Dufková

5. místo

Tereza Kmeťová

Cena hosta

Zuzana Vondráková

Cena diváků

Jaroslav Dula

Zvláštní cena poroty

žáci fotokroužku ZŚ v Ústí nad Orlicí

 Martin Hübl

 Matěj Špitálský

 Michal Špitálský

 

Pokud řekneme, že vybrat nejlepší fotografii bylo obtížné, zvolit nejlepší film nebylo o nic jednodušší. Konečně – bodové rozdíly v hodnocení filmů byly těsnější než kdy jindy.

Kategorie amatérských filmů

1.místo

The meat story 163b

2.místo

Odečet vody 156b

3.místo

Someone has to die 151 b

Kategorie studentských filmů

1.místo

Ty se máš 263b

2.místo

Nový druh 140b

3.místo

Podoba lásky 127b

Cena festivalového hosta Petra Soukupa

The meat story

Chtěli bychom poděkovat všem fotografům i filmařům za odvahu přihlásit svůj snímek do soutěže. Pevně věříme, že všichni návštěvníci odcházeli večer domů spokojeni a plni dojmů.

My už totiž pomaličku začínáme pracovat na tom, aby byl 8. ročník Klapky ideálním nápadem, jak naložit s jedním březnovým odpolednem.

Filmový festival KLAPKA 2014
Filmový festival KLAPKA 2014
Filmový festival KLAPKA 2014
Filmový festival KLAPKA 2014

S námi to máte bez starostí

Úklidem se zabýváme od roku 1998, jako akciová společnost pak působíme od roku 2009 a náš servis využívají stovky různě velkých klientů ročně. S námi máte jistotu, že bude velmi dobře postaráno i o tu vaši nemovitost.

Na nás se můžete vždy spolehnout.